Władze gminy Wleń spisały się na medal.

12 lutego 2014
Tomasz Turkoniak

W listopadzie 2013 roku zakończono roboty budowlane polegające na rewitalizacji kamienic położonych w obrębie rynku miasta Wleń. Rewitalizacją objęto osiem budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe jak i przez same władze gminy Wleń.
Przy renowacji kamienic stosowano specjalistyczne produkty chemii budowlanej jak tynki renowacyjne, tynki termoizolacyjne, zaprawy polimerowo – cementowe (szlamy mineralne), lazury do drewna i kamienia, zaprawy naprawcze do kamienia i cegły, farby silikonowe czy impregnaty hydrofobizacyjne. Wszystko po to, aby przywrócić w pełnej okazałości dawny blask zachowanej zabytkowej zabudowy miasta Wleń.
Większość środków pieniężnych władze gminy Wleń uzyskały z funduszy unijnych, za co należy im się głęboki pokłon, gdyż stanęły na wysokości zadania. Sporządzenie wniosków unijnych nie jest łatwym zadaniem, dlatego tylko wykwalifikowany personel włodarzy Wlenia mógł sobie poradzić z tą sprawą bez żadnego problemu.
Miejmy nadzieję, że w ślad za działaniami Burmistrza Wlenia pójdą pozostałe wspólnoty mieszkaniowe, które poddadzą swoje budynki gruntownemu remontowi.
Już dzisiaj życzę Panu Burmistrzowi, aby w niedalekiej przyszłości mógł się pochwalić jednym z najpiękniejszych rynków na całym Dolnym Śląsku.
Kolejną rzeczą napawającą mnie dumą i optymizmem jest fakt, że wykonawcą robót budowlanych była  firma z siedzibą we Lwówku Śląskim, która podjęła się skomplikowanego zadania, gdyż rewitalizacja starej substancji budowlanej należy do bardzo trudnych zagadnień w branży budowlanej.

Tomasz Turkoniak
Inżynier budowlany, współwłaściciel biura projektowego, pasjonat nowoczesnych rozwiązań materiałowych, zwolennik budownictwa energooszczędnego i ekologicznego, bloger, aktywny użytkownik for budowlanych, jego motto w życiu zawodowym to "im więcej wydajesz tym więcej oszczędzasz".

Dodaj komentarz