Prawdopodobnie najtańsza brama na świecie.

15 sierpnia 2012
Tomasz Turkoniak

To co widzimy na zdjęciu obok to nie jest start legendarnego wahadłowca Columbia.. To jest nieocieplona brama garażowa w ogrzewanym garażu w jednym z budynków mieszkalnych na naszym pięknym osiedlu. Brama garażowa z pewnością została nabyta w ramach tzw. „promocji”, która polegała na zaoszczędzeniu pieniążków przy zakupie towaru i wydaniu ich w całości na opał w ciągu kliku sezonów grzewczych. Różnica temperatur pomiędzy powierzchnią ściany zewnętrznej budynku a powierzchnią bramą garażową wynosiła ponad 10˚C!!
Aby nie wydawać niepotrzebnie pieniążków na „ogrzewanie sobie podwórka”, przy zakupie stolarki drzwiowej (lub okiennej) należy kierować się między innymi niską wartością współczynnika przenikania ciepła U [W/m2K]. Zakupy zawsze warto zrobić w hurtowniach materiałów budowlanych, w których są zatrudnieni doradcy techniczni. Osoby te wskażą odpowiednią wartość współczynnika przenikania ciepła w zależności od wymagań lub potrzeb inwestora.
prawdopodobnie najtansza brama na świecie.

Tomasz Turkoniak
Inżynier budowlany, współwłaściciel biura projektowego, pasjonat nowoczesnych rozwiązań materiałowych, zwolennik budownictwa energooszczędnego i ekologicznego, bloger, aktywny użytkownik for budowlanych, jego motto w życiu zawodowym to "im więcej wydajesz tym więcej oszczędzasz".

Dodaj komentarz